• High-modulus carbon fiber blank
• elegant look in camouflage/green
• super slim 7+1 SiC double-bar rod guides
• 30mm rod starter guide
• also ideal for use as a boat rod
• Flange XL SiC tip guide
• Anaconda DPS reel seat
• very good casting and fighting properties
• parabolic action
• solid backbone
• sufficient reserves to safely pull even the heaviest carp onto land
• including transport bag made of Non-woven fabric
• Anaconda Line Clip
| Artikelnummer: | 5801361 |
| GTIN: | 4068085014257 |
| Kategorie: | Karpfenruten |
| Hersteller: | Anaconda |
| Versandgewicht: | 0,46 kg |
| Artikelgewicht: | 0,37 kg |
| Rutenlänge: | 12 ft |
| Transportlänge: | 187 cm |
| Wurfgewicht: | 3,50lb |
| Anzahl Ringe: | 5+1 |
| Anzahl Teile: | 2 |








Bewertungen
Es gibt noch keine Bewertungen.