• High-modulus carbon fiber blank
• elegant look in camouflage/green
• super slim 5+1 SiC double-bar rod guides
• 50 mm rod starter ring
• also ideal for use as a boat rod
• Flange XL SiC tip guide
• Anaconda DPS reel seat
• very good casting and fighting properties
• parabolic action
• solid backbone
• sufficient reserves to handle even the heaviest To pull carp safely onto land
• including nonwoven transport bag
• Anaconda Line Clip
| Artikelnummer: | 5801394 |
| GTIN: | 4068085014301 |
| Kategorie: | Karpfenruten |
| Hersteller: | Anaconda |
| Versandgewicht: | 0,55 kg |
| Artikelgewicht: | 0,46 kg |
| Rutenlänge: | 13 ft |
| Transportlänge: | 137 cm |
| Wurfgewicht: | 3,50lb |
| Anzahl Ringe: | 5+1 |
| Anzahl Teile: | 3 |









Bewertungen
Es gibt noch keine Bewertungen.